Натисніть Enter для пошуку або ESC, щоб закрити

Бібліотека нашого закладу

«Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу»
( Г.Лейбніц )

Бібліотека – це бібліотечно-інформаційний центр. Освітній процес нашого закладу спрямований на виховання в учнів культури та творчості. Вона забезпечує саморозвиток особистості, духовний розвиток, навчає їх мистецтву жити. Саме у цьому процесі бере участь наша бібліотека.

Традиційними засобами інформації бібліотеки є фонд книг та інформаційно-довідкові видання. Бібліотека поєднує традиційні бібліотечні функції і надання різної інформації.

Основні завдання бібліотеки на сучасному етапі:
• інформаційне забезпечення всіх аспектів освітнього процесу закладу освіти у засвоєнні програмних знань, самоосвіті учнів;
• створення комфортного бібліотечного середовища;
• виховання інформаційної культури дітей, прагнення їх до пошуку інформації.

Бібліотека нашого закладу – це естетично оформлена кімната, з світлим читальним залом, укомплектованим книжковим фондом. В нашій бібліотеці достатня кількість дитячої літератури для учнів початкової ланки, тому найчастішими відвідувачами бібліотеки є учні 1-4 класів. Бібліотекар пізнає своїх читачів спілкуючись з ними, пізнає їх літературні уподобання, відносини з однолітками, однокласниками, вчителями, допомагає вирішувати деякі питання. Стосунки між бібліотекарем та читачами базуються на довірі, щоб діти могли поділитися своїми емоціями, приємними враженнями, сумнівами, проблемами, переживаннями.
Книга – бібліотекар – читач – це нерозривний ланцюжок, який пов’язує ці три нероздільні слова. Не може існувати бібліотека без книги, а книга без читача.

Великий римський мислитель Цицерон писав: „Заняття з книгами – юність живлять, старість звеселяють, щастя прикрашають, в нещасті дають сховище і розраду, вдома утішають, поза домом не заважають…”

У реалізації освітніх завдань нашого закладу і функцій бібліотеки важливою є співпраця педагогів та бібліотекаря. Така співпраця з педагогічним колективом має багато аспектів і може виявлятись: у проведенні уроків позакласного читання, проведенні свят, організації екскурсій, допомозі у підготовці конкурсів, ігор, вікторин.

Бібліотека нашого закладу освіти бере активну участь у проведенні різних заходів. Проводяться бібліотечні уроки, готуються книжкові виставки до заходів, знаменних та пам’ятних дат.

Щороку проводиться акція «Подаруй бібліотеці книгу».
Бібліотекар завжди радий відвідувачам бібліотеки!